{literal}
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ
{/literal}

Hity CaliVity

        

    Polinesian Noni

      

         Ocean 21 

    

       ParaProtex

     

       AC-Zymes

      

         Nopalin

        

         OxyMax

 

Suplementy Calivita

Beta Carotene Calivita, Ostrość Widzenia, Zdrowa Skóra

SKLEP CALIVITA - CENY HURTOWE - PRODUKTY NATURALNE - KATEGORIE » Witaminy i antyoksydanty

Cena:43.00PLN

 

SUPLEMENT DIETY

 

Nasz organizm wytwarza witaminę A z beta-karotenu, dostarczonego w odpowiednich ilościach. Beta-karoten odgrywa istotną rolę w ochronie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych przed wolnymi rodnikami; wspomaga także prawidłowe funkcje komórek.

Beta-karoten należy do rodziny karotenoidów i spełnia dwa ważne zadania. Z jednej strony, będąc antyoksydantem, uczestniczy w hamowaniu szkodliwych procesów oksydacyjnych w organizmie, wspomagając utrzymanie integralności komórek i tkanek. Z drugiej strony, beta-karoten jest jedną z prowitamin witaminy A. Oznacza to, że nasz organizm - zgodnie z własnym zapotrzebowaniem - z pomocą wątroby sam przekształca tę substancję w witaminę A. Z tego też względu właśnie w wątrobie znajduje się najwięcej tej witaminy. W absorpcji witaminy A biorą udział nienasycone kwasy tłuszczowe, dlatego zalecane jest przyjmowanie beta-karotenu wraz z posiłkami. Beta-karoten jest obecny w wielu owocach i warzywach np: marchewce, dyni, sałacie, kantalupie, morelach i pomarańczach. Spośród prowitamin witaminy A, najbardziej aktywny jest beta-karoten. Oprócz silnych właściwości antyoksydacyjnych, beta-karoten przyczynia się także do poprawy wyglądu skóry, błon śluzowych, wzmacnia układ nerwowy, jak również korzystnie wpływa na proces tworzenia kośćca.

Beta-karoten jest najbardziej aktywną prowitaminą witaminy A. Co to oznacza? Otóż organizm człowieka - zgodnie z własnym zapotrzebowaniem – potrafi z pomocą wątroby przekształcić beta-karoten w witaminę A, która odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu:

    wspiera utrzymanie prawidłowego widzenia
    dba o stan błon śluzowych
    wspomaga zachowanie zdrowej skóry
    korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu odpornościowego
    bierze udział w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu żelaza

Komu szczególnie polecamy?

Osobom chcącym zachować zdrowy wygląd skóry, zwłaszcza w okresie jej ekspozycji na promieniowanie UV.
Osobom pragnącym zadbać o narząd wzroku.
Wszystkim potrzebującym efektywnej ochrony antyoksydacyjnej.

Czy wiesz, że?

Jedna tabletka Beta Carotene dostarcza tyle beta-karotenu, co 14 sztuk moreli!

UWAGA!

• Przy długotrwałym zażywaniu zwiększonych dawek beta-karotenu skóra dłoni i stóp może lekko zżółknąć. Można tem

u zapobiec, robiąc co 5 dni dwudniową przerwę. Tego objawu nie należy mylić z żółtaczką - przedawkowanie beta-karotenu nie wywołuje ani złego samopoczucia, ani zażółcenia białkówek oczu.

  • Substancje obniżające poziom cholesterolu (np. obecne w soi, czosnku) oraz niektóre preparaty zobojętniające kwas solny mogą utrudniać wchłanianie witaminy A.
  • Podczas ciąży i karmienia piersią zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na beta-karoten, lecz przed jego zażyciem należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

• Suplementacja produktami zawierającymi beta-karoten nie jest zalecana palaczom oraz osobom pracującym w zanieczyszczonym środowisku (azbest).

 

 

Cena Detaliczna
57.00
Cena Klubowa
43.00

Kod
PN0018

Beta Carotene (100 kapsułek - masa netto: 23 g)

Dawkowanie:
1 kapsułka dziennie po posiłku

Składniki aktywne/ 1kaps: 5.4 mg Beta-karoten

Uwagi!

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Ostrzeżenie: Osoby ze skłonnościami do uczuleń, przyjmujące preparaty lecznicze, mające problemy zdrowotne, kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Warunki przechowywania: produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent: Perfect Nutrition®, Berlin, Connecticut 06037, USA.

Importer: CaliProducts Kft., Aranykéz u 6.VI. 58, 1052 Budapeszt, Węgry.

Dystrybutor: POLFIT Sp. z o.o, ul. Warszawska 547, 05-083 Wojcieszyn.