{literal}
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ
{/literal}

Hity CaliVity

        

    Polinesian Noni

      

         Ocean 21 

    

       ParaProtex

     

       AC-Zymes

      

         Nopalin

        

         OxyMax

 

Suplementy Calivita

Badania lekarzy

 

OWOC NONI  - BADANIA DR NEILA SOLOMONA NAD NONI 

"Doktor Neil Solomon, amerykański lekarz i publicysta, prowadzi od 1997 roku badania nad działaniem morinda citrifolia ( owoc noni). Opiera się on przy tym na raportach ponach 50 amerykańskich lekarzy, którzy albo sami spożywają sok z noni lub też przepisali go ponad 10 tysiącom pacjentów. Liczba opisanych tam przypadków znacznie przekracza 10 tysięcy. Wynika to z tego, iż wielu pacjentów cierpiało na więcej niż jdną dolegliwość.Doktor Neil Solomon jest uznanym amerykańskim fachowcem do spraw medycyny odżywiania i dyplomatą National Board of Medical Exami-ners. Otrzymał wysoko cenione odznaczenie Schwenktnera. Po zdobyciu tytułu doktora fizjologii uniwersytetu w Maryland kierował badaniami na temat starzenia się w Narodowym Instytucie Zdrowia. Był profesorem na kilku uznanych amerykańskich uniwersytetach, włącznie z uniwersytetem Johna Hopkinsa. Występował w wielu programach telewizyjnych i radiowych i przedstawiał codzienne komentarze medyczne w stacji telewizyjnej CNN-TV. Przez 18 lat był autorem publikowanej rubryki z poradami medycznymi w "Los Angeles Times Sindikat". Doktor Solomon wygłasza międzynarodowe referaty. Przez 10 lat był pierwszym sekretarzem do spraw zdrowia i higieny mentalnej stanu Maryland, przewodniczącym czterech komisji guberna-torskich oraz doradcą do spraw zdrowia gubernatorów i prezydentów USA. W chwili obecnej działa w Health and Science Council of Caring Commu-nities Coordinating Commitee w ONZ.

Zadziwiające działanie  noni zauważa coraz więcej lekarzy. Doktor Steven Hali ze stanu Washington stwierdził, że nie tylko przynosi ona bezpośredni skutek, lecz także wzmacnia skuteczność innych terapii. Najbardziej niewiarygodny był dla niego fakt, że noni pomogła tak wielu pacjentom, w przypadku których współczesna medycyna była bezradna. Także doktor Schechter, dyrektor Instytutu Leczenia Naturalnego w Kalifornii, jest pod dużym wrażeniem olbrzymiej różnorodności chorób, które podlegają działaniu morinda citrifolia. Układy krążenia i oddechowy, budowa kości, skóra, system trawienny oraz endokrynny, wszystkie one odnoszą korzyści z działania noni. Naukowcy wykazali także, że czyści ona krew i pomaga organizmowi dopasować się do zmieniających się warunków naturalnych.

 

PRZEPROWADZONE BADANIA NAUKOWE - NONI

Miarą wartości leczniczych właściwości noni (sok noni,owoc noni, sok z noni) jest jej skuteczność w zwalczaniu chorób. Nie wyniki badań naukowych czy też skomplikowane i czasem niezrozumiałe nazwy znajdowanych w niej związków chemicznych, lecz informacje od bezpośrednio zainteresowanych, od pacjentów, którzy dzięki niej odzyskali zdrowie i znowu mogą cieszyć się życiem, stanowią o jej przydatności.

Nasz cywilizowany świat odnosi się jednak nieufnie do wszelkiego nowego, dopóki nauka nie potwierdzi jego leczniczych właściwości. Dlatego nie moża ominąć informacji o jeszcze kilku badaniach przeprowadzonych przez zachodnich naukowców.

Już w 1992 roku doktor Isabelle Abbott, uznany ekspert z dziedziny botaniki, określiła kilka chorób jako najważniejsze pole zastosowań sok z noni.

Jej zdanie potwierdzili inni badacze. Studia przeprowadzone w USA na uniwersytetach w Stanford, w Los Angeles, na Hawajach oraz w Anglii w londyńskim Union College i wreszcie we Francji na uniwersytecie w Metz, niezbicie udokumentowały, że noni odgrywa główną rolę w obniżaniu nadciśnienia. Na tym nie koniec: w 1990 roku naukowcy z uniwersytetu w Metz stwierdzili także silne przeciwbólowe działanie soku z noni. Sok ten wykazuje ponad 70% intensywności działania przeciwbólowego silnego analgeti-kum - siarczanu morfiny. Oczywiście doza noni musi być odpowiednio wyższa.

Pity w normalnych ilościach, sok z noni (owoc noni) łagodzi prawie wszystkie rodzaje bólu. Nauka uważa, że to właśnie kseronina posiada właściwość wpływu na wszystkie komórki, włącznie z komórkami mózgu, gdzie powstaje odczucie bólu. Według wyników badań doktora Heinicke, kseronina gromadzi się w miejscach, w których znajduje się duża liczba receptorów endorfiny, hormonu szczęścia.

Inna grupa chorób, na które nie ma właściwie lekarstwa, oprócz niezwykle szkodliwych dla organizmu środków znieczulających, to artroza, artretyzm i zapalenie kaletki maziowej. I w tym przypadku dostępna literatura medyczna opisuje liczne przypadki skutecznego wspomagania skopoletiną. Substancja ta działa również  w przypadku alergii i stanów zapalnych ścięgien.

Jak wynika z badań, owoc noni jest dlatego tak skuteczny, przy nabrzmiałych artretycznych stawach i przy łagodzeniu związanego z tym bólu, ponieważ poprawia przemianę materii i intensyfikuje w ten sposób procesy enzymatyczne. Dzięki temu usuwane są ze stawów szkodliwe osady proteinowe.

Jak wykazały najnowsze badania, związki chemiczne zawarte w soku noni zabijają lub utrzymują pod kontrolą ponad sześć typów bakterii, w tym gronkowca złocistego, pałeczkę czerwonki, pałeczkę okrężnicy i salmonellę.

O jeszcze jednym zaskakującym przypadku związanym z pisał doktor Heinicke w gazecie "Health News". Podczas badań nad możliwościami medycznego zastosowania polecił on zaprzyjaźnionemu lekarzowi podanie prokseroniny pacjentce leżącej od trzech miesięcy w śpiączce. Już w dwie godziny po podaniu tego środka pacjentka usiadła na łóżku i zapytała, gdzie się znajduje.

Noni działa nie tylko w przypadku chorób bezpośrednio związanych z ciałem. Doktor Heinicke podczas swych badań stwierdził jej stabilizujące działanie przy depresji oraz hypomanii (wyjątkowy lęk wysokości). Sok noni odgrywa według niego także ważną rolę w walce z narkomanią. Doktor Heinicke uważa, że zwiększone dawki kseroniny są w stanie normalizować receptory w mózgu.

 

Wyniki badań wykazują, że owoc noni wzmacnia system immunologiczny poprzez regulację funkcji komórkowych - regenerację uszkodzonych komórek. Fakt, że roślina ta działa na tak ważnym i podstawowym poziomie komórkowym może wytłumaczyć jej cudowne właściwości w przypadku tak wielu różnych chorób."

"Noni owoc zdrowia" - autor Jacek Skarbek