{literal}
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ
{/literal}

Hity CaliVity

        

    Polinesian Noni

      

         Ocean 21 

    

       ParaProtex

     

       AC-Zymes

      

         Nopalin

        

         OxyMax

 

Suplementy Calivita

Grzybica skóry

 

Grzybica skóry, objawy grzybicy skóry


Grzybica skóry rozwija się głównie na obszarach skóry odsłoniętej, łatwiej dostępnej dla zakażenia.
Klinicznie przedstawia się jako pojedyncze lub liczne  ogniska rumieniowo-złuszczające z nasilonym stanem zapalnym na obwodzie, określanym często jako „aktywny brzeg".

Na obrzeżach ognisk grzybicy skóry nierzadko występują skupiska pęcherzyków i (lub) grudek. Zmiany mają tendencję do zanikania w części środkowej, co nadaje im charakterystyczny obrączkowaty kształt. Towarzyszy im znaczny świąd. Zakażenie przenosi się przez wspólne używanie ręczników, gąbek, bielizny, obuwia, umywalek. Sprzyja temu duża wilgotność i maceracja, czyli rozmoczenie skóry rąk i nóg.

Zmiany chorobowe mogą umiejscawiać się w okolicach pachwinowych, fałdach międzypośladkowych, górnych częściach ud, w szparach międzypalcowych, na dłoniach i na podeszwach stóp. Przy braku leczenia zmiany skórne powiększają się. W takich przypadkach obraz kliniczny może być odmienny od klasycznego. Zatracony zostaje obrączkowaty kształt zmian, powstają głębsze nacieki i guzki, niezbyt dobrze odgraniczone od otaczającej skóry.

To że na skórze pojawiły się zmiany grzybicze jest wysoce prawdopodobnym sygnałem że nasz organizm jest skolonizowany przez grzyby.
 

 

Zmiana diety i sposobu odżywiania oraz zastosowanie suplementów roślinnych powoduje powolne obumieranie drożdżaka. Temu procesowi towarzyszy zwiększone wydzielanie toksyn do krwi, które mogą wywołać objawy przypominające zatrucie takie jak: zaburzenia równowagi, niespójność ruchów, zaburzenia koordynacji wzrokowo-ruchowej, zmęczenie, rozdrażnienie, bezsenność, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego.

Uwaga:

Toksyny z organizmu usuniemy  preparatami pochodzenia roślinnego: Polinesian Noni, Ocean 21 lub  Pure Yucca + Liquid Chlorophil .

Aby zapobiec nawrotom grzybicy należy stale przyjmować AC Zymes  lub Acidophilus with Psylium i przejść na dietę przeciwgrzybiczną na okres ok. roku.

Na chore miejsca na skórze prosze wcierać olejek Oregano Oil .

Ulgę dla organizmu przyniesie kuracja dla dzieci  kuracja dla dorosłych.  


 

 

 

Należy bezwzględnie poddać się kuracji ParaProtex-em i podawać odpowiednie suplementy bogate w mikloflorę, ponieważ jest niezbędna dla zdrowia. Mikloflora odbudowuje się powoli, dlatego też AC-Zymes powinniśmy zażywać codziennie.

Leczenie grzybicy antybiotykami powoduje wyginięcie większości bakterii i grzybów na kilka miesięcy - również tych pożytecznych !

Mikroorganizmy, które zostały nimi zniszczone wcześniej rywalizowały z grzybami w organizmie człowieka o pokarm i miejsce, a wraz z zakończeniem tej rywalizacji grzyby zaczynają bez przeszkód mnożyć się tworząc grzybnię.

Większość antybiotyków sama stymuluje wzrost grzybów, gdyż same zrobione są z grzybów i pleśni. Grzyby traktują te lekarstwa jako najlepsze pożywienie. Taka stymulacja "leczeniem" antybiotykami prowadzi do mnożenia się grzybów, co powoduje różnego rodzaju powikłania. Rozkładające się zabite antybiotykami mikroorganizmy, stają się dla grzybów dodatkowym pokarmem. Bez obecności antybiotyku grzyb rośnie wolno; antybiotyk stymuluje rozgałęzienie grzyba w ciągu 4 godzin, a po upływie 24 godzin pojawiają się gęste rozgałęzienia, formujące grzybnię.


Znając powyższe informacje warto zastanowić się, na ile leczenie grzybicy antybiotykami, przyniesie efekty.