{literal}
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ
{/literal}

Hity CaliVity

        

    Polinesian Noni

      

         Ocean 21 

    

       ParaProtex

     

       AC-Zymes

      

         Nopalin

        

         OxyMax

 

Suplementy Calivita

Noni a medycyna

 

SOK NONI - MEDYCYNA A SOK NONI

"Dopiero w drugiej połowie minionego stulecia rozpoczęły się biomedyczne badania działania morinda citrifolia (owoc noni ). Przez dłuższy czas prowadzone one były przez pojedynczych naukowców, spotykających się przy tym z pobłażliwym uśmieszkiem i sceptycyzmem swych kolegów. Takie podejście do nowych spraw jest właściwie symptomatyczne dla współczesnej medycyny. Wiele nowych metod i technik leczenia spotykało się już w przeszłości z lekceważeniem, a często wręcz z wrogim nastawieniem kręgów medycznych.

Podstawowym problemem zachodniej medycyny była i jest w dalszym ciągu jej zarozumiałość i arogancja. Pomimo tego oczywistego faktu, iż cały skomplikowany aparat medyczny ze swymi nowoczesnymi urządzeniami, pozwalającymi śledzić procesy zachodzące we wnętrzu komórek i na poziomie genetycznym, nie jest w stanie wytłumaczyć przyczyn powstawania chorób systemu immunologicznego jak alergie, reumatyzm i fibromyralgia, pomimo że kosztujące miliardy dolarów projekty badawcze nie przynoszą skutecznego leczenia tych chorób, alternatywne i skuteczne metody są przez lekarzy wyśmiewane, a czasem zaciekle zwalczane.

Znamienny dla współczesnej medycyny i instytutów zajmujących się badaniem nowych lekarstw jest fakt, że po pewnym czasie zostają zaskoczone wiadomościami o działaniu środków naturalnych i przemysł farmaceutyczny rozpoczyna wtedy stanowcze starania o zabezpieczenie dla siebie praw do ich wykorzystywania. 

Jestem przy tym mile zaskoczony postawą polskich lekarzy. Również i w Polsce niewielu z nich słyszało o owocu noni i o jej właściwościach. Jednak większość z tych, z którymi rozmawiałem na ten temat, okazywała żywe zainteresowanie tą rośliną i jej działaniem. 

Są to, co prawda, pierwsze jaskółki, ale być może właśnie Polska będzie jednym z pierwszych krajów europejskich praktycznie włączających noni do swych metod medycznych. Jak dotąd, podczas surfowania w internecie można z irytacją stwierdzić, że  działanie noni jest już znane na całym świecie oprócz Europy. 

Noni odkrywają powoli i Europejczycy - owoc noni, sok z noni. Coraz więcej ludzi czuje i rozumie, że europejska współczesna medycyna przez jednostronne akcentowanie techniki i nauki oraz przez stosowanie chemicznych lekarstw znalazła się w zaułku bez wyjścia. Prowadzone badania naukowe starają się znaleźć jeden jedyny składnik noni odpowiedzialny za jej skuteczność. Chcą wyjaśnić przebieg choroby jedynie w oparciu o procesy biochemicznofizykalne, nie zadając sobie nawet trudu, aby w dostatecznej mierze zwrócić przy tym uwagę na takie naturalne różnice, jakie występują między kobietą i mężczyzną. 

Systemy medycyny wschodniej i tradycyjnej patrzą na chorobę jako na całość i starają się widzieć człowieka w połączeniu z otaczającym go światem. Stosowane środkinie opierają się na jakimś jednym składniku, lecz przypominają raczej orkiestrę, w której duża liczba wspaniałych solistów tworzy jedną, harmonijną całość. Całość jest czymś więcej niż jej części składowe; system reaguje inaczej niż jego składniki. Z badań wynika, że tylko specjalne połączenie indywidualnych substancji niesie ze sobą skuteczne działanie uzdrawiające. 

Cuda nie zdarzają się na co dzień, wiedzą o tym wszyscy - zarówno sceptycy jak i ludzie łatwo dający się ponieść nowym ideom. Napływające jednak ze wszystkich stron informacje o noni mówią o pozytywnym działaniu tej rośliny na organizm.

Aby to zrozumieć, konieczny jest nowy sposób myślenia, przestawienie się z pojmowania przyczynowego na systematyczne. Nauka bazuje na jednoznacznych stosunkach przyczynowo-wynikowych i dlatego nie jest w stanie zaszeregować noni do swego systemu myślowego. 

Nawet gdy jakiejś konkretnej, wyizolowanej z noni substancji przypisano określone działanie, stwierdzano potem często w pracy z pacjentami, że ten właśnie pojedynczy związek nie wykazuje takiego skutecznego działania. Pojedyncza substancja posiada co prawda pewne właściwości, swe pełne działanie rozwija jednak dopiero w połączeniu z pozostałymi składnikami całego kompleksu. 

Powoli rodzi się jednak nowy sposób myślenia, tak jak na początku XX wieku fizyka musiała się nauczyć, że przestrzeń i czas nie opisują wartości absolutnych, lecz są jedynie pojęciami względnymi. Tak samo i człowiek nie składa się jedynie z ciała; jest połączeniem ciała, umysłu i ducha. Nawet tylko w fizycznym ciele wszystko jest tą właśnie przysłowiową orkiestrą, wszystko współdziałają ze sobą i jednocześnie zależy od siebie.

Twierdzenie, że tylko jeden organ może być chory, jest naiwną medycyną. Zabiegi dokonywane na tylko jednym organie przynoszą jeszcze więcej cierpienia produkowanego przez nowoczesną medycynę. 

Organizm jest bardzo skomplikowaną całością, przyjmującą z zewnątrz wrażenia zmysłowe i pożywienie, odprowadzającą produkty odpadowe i bardzo szybko poddającą się sterowaniu emocjonalnemu. Mechanizmy sterowania całą skomplikowaną siecią połączeń mają naturę biochemiczną, energetyczną i duchową. 

Wielka przepaść dzieli spojrzenie na organizm zachodniej i wschodniej medycyny.  Medycyna naturalna  stawia sobie za zadanie przywrócenie równowagi pomiędzy trzema poziomami każdego człowieka: fizycznym, emocjonalnym i duchowym."

"Noni owoc zdrowia" - autor Jacek Skarbek