{literal}
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ
{/literal}

Hity CaliVity

        

    Polinesian Noni

      

         Ocean 21 

    

       ParaProtex

     

       AC-Zymes

      

         Nopalin

        

         OxyMax

 

Suplementy Calivita

Oczyszczanie jelit

 

OCZYSZCZANIE JELIT, KAMIENIE KAŁOWE, GRZYBY,TOKSYNY ...      

 

Flora bakteryja jelita, praca jelit, hemoroidy, polipy, rak...

Profilaktyka chorób jelita grubego.

Nie tylko warto, ale i trzeba częściej wracać do sprawy chorób jelit. Fakt ten dokumentują również badania statystyczne, lokujące choroby nowotworowe jelit w ścisłej czołówce wśród zachorowań na choroby typu nowotworowego, według badań co czwarta osoba po pięćdziesiątym roku życia może być nią zagrożona.Schorzenia jelit należałoby zaliczyć do chorób ery cywilizacyjnej. Ery wymagającej od ludzi określonych postaw (najczęściej niezdrowych) oraz oferującej nam wysoko przetworzoną i głęboko schemizowaną żywność.

Najważniejszą chorobą jelita grubego są nowotwory okrężnicy i odbytnicy. Rak jelita grubego staje się chorobą o wymiarze społecznym. Na świecie co roku zapada na nią ok.miliona osób, z czego na skutek nieskutecznego leczenia umiera połowa chorych. Wiadomo, że aż 13% zachorowań związane jest z niską aktywnością ruchową, 12% z niewłaściwą dietą, a 10% przypadków zachorowań uwarunkowanych jest genetycznie. Ruch dla jelit jest bardzo ważny, ponieważ poprawia się pasaż jelit. 

Podczas gdy nie mamy wpływu na dziedziczone geny, możemy skutecznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, zmieniając swój styl życia i stosując suplementy diety. Oczyszczanie organizmu jest nam niezbdne, by zachować zdrowie.

Zaczynamy oczyszczanie organizmu od  Pure Yukka, (kobiety w ciąży, osoby z chorymi nerkami i sztucznym stawem nie stosować !) produktu, który oczyszcza: przewód pokarmowy, stawy, jelita, wywiera pozytywny wpływ na wypróżnianie jelit i regeneruje ich błonę śluzową.

Następnie bierzemy inne suplementy diety.

Błonnik w produkcie Nopalin zwiększa masę kałową, przyspiesza pasaż treści jelitowej, stymuluje wzrost pożytecznych bakterii, przez co poprawia czystosć jelita. Zażywając Nopalin 3 x 2 tabl między posiłkami należy pić 2,5 - 3 litrów wody.

Oczyszczanie jelit - jakie korzyści odniesie Twój organizm zażywając Nopalin:

 • reguluje wypróżnienie, przeciwdziała zaparciom i powstawaniu hemoroidów
 • reguluje pracę jelit, oczyszcza kosmki jelitowe, okrężnice
 • regeneruje błonę śluzową jelit
 • zapobiega przed chorobami przewodu pokarmowego- uchyłkom, polipom
 • wyzwala własne siły obronne organizmu
 • chroni przed nowotworem jelita grubego i raka odbytu

Najczęściej spotykanymi chorobami odbytnicy są hemoroidy, polipy, i rak. Hemoroidy to napuchnięte, będące w stanie zapalnym żyły koło odbytnicy, podobne są do żylaków. Jako zapobieganie i naprawczo proponuję w tym przypadku częste uprawianie ruchu i dużo picia. Spośród suplementów odżywczych polecam bogaty w błonnik wspomniany już Nopalin, dla palących C Plus w dużych dawkach ponieważ zawiera składniki o działaniu chroniącym ścianki żył. Najnowszy płynny produkt ZenThonik wspiera trawienie i pracę jelit dzięki obecności błonnika oraz kwasów owocowych.

 

Garlic Caps jest doskonały w ochronie jelit przed pasożytami, bakteriami i grzybami. Natomiast ParaProteX niszczy je. Omega 3 zmiękcza stolec, działa korzystnie przy zaparciach, a w chronicznych stanach zapalnych jelit ochrania je. Polinesian Noni leczy zapalenie śluzówki i owrzodzenia, wspomaga też trawienie i jest niezbędny w chorobach nowotworowych. Roślinne enzymy w produkcie Digest Ease powodują rozkład substancji pokarmowych do prostych związków, i dopiero one, wchłonięte przez organizm odżywiają go. AC Zymes dostarcza zywych kultur bakteryjnych niezbednych dla prawidlowej mikroflory jelit. Wytwarza niekorzystne środowisko dla bakterii chorobotwórczych i gnilnych.

Jeżeli stolec nie był twardy, ale pokrwawiony, to proszę się zwrócić do lekarza jak najszybciej, ponieważ rak często pojawiający się w tym miejscu w początkowej fazie jest uleczalny. Jeżeli w rodzinie już zdarzały się nowotwory, to warto od czasu do czasu chodzić na kontrole.

Uważaj na to co jesz ! 

To co jemy ma zasadnicze znaczenie nie tylko na poprawne i zdrowe funkcjonowanie jelit, ale i na kondycję całego naszego organizmu. Wraz z pożywieniem musimy mu dostarczyć oprócz kalorii, niezbędnych do życia witamin i mikroelementów.

Wszelkie dodatki chemiczne zwane polepszaczami czy też konserwantami, zawarte w artykułach spożywczych, są antagonistami naszych organizmów, a ich nadmiar może się kumulować sprzyjając w dłuższym okresie czasu powstawaniu wielu chorób i schorzeń.

Wiedząc o tym powinniśmy staranniej przyglądać się kupowanej żywności, bacznie śledzić skład zawartości opakowania i wybierać te mające najmniej różnego rodzaju dodatków balastowych.

Podstawą naszego wyżywienia powinny być potrawy przygotowywane ze świeżych skład- ników, możliwie urozmaicone. Dobrą praktyką będzie częstsze zaopatrywanie się w produkty gospodarstw ekologicznych posiadających znak zdrowej żywności są one uprawiane na naturalnych nawozach, a w trakcie ich wegetacji nie używa się chemicznych środków ochrony roślin.

  Koniecznie unikaj! :

 • szybkich posiłków
 • nadmiaru artykułów wędzonych i przetworów mięsnych, konserw
 • potraw smażonych na głębokim tłuszczu, np. frytek (wydzielają się dioksyny)
 • posiłków grilowanych na węglu drzewnym (wydzielają się substancję kancerogenne)
 • nadużywania napojów alkoholowych (jelita chore w ogóle nie tolerują alkoholu)
 • napojów kolorowych, sztucznie barwionych i konserwowanych oraz sokopodobnych zawierających nadmiar dodatków chemicznych, dla zmylenia zwanych identycznymi z naturalnymi
 • wszelkich dań przygotowywanych z tzw. półproduktów w formie sproszkowanej, kostkowanej itp.

Jeśli w Twoim jelicie grubym zalega kał, pochodzące z niego toksyny przedostają się do krwiobiegu i zatruwaja:

 • Twoją krew -skóra wygląda niezdrowo
 • Twoje serce - stajesz się słabszy
 • Twoje płuca- masz nieświeży oddech
 • Twój system nerwowy - jesteś często rozdrażniony
 • Twój mózg - wolniej myślisz

Czy wiesz, że...

Biały nalot na języku lub czerwony nalot na języku może być oznaką zakażenia grzybicznego, bakteryjnego, wirusowego organizmu. Czerwony nalot na jzyku oznacza również awitaminozę.