{literal}
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ
{/literal}

Hity CaliVity

        

    Polinesian Noni

      

         Ocean 21 

    

       ParaProtex

     

       AC-Zymes

      

         Nopalin

        

         OxyMax

 

Suplementy Calivita

Oczyszczanie stawów

 

Bóle stawów, zwyrodnienie stawów 

W krajach wysoko rozwiniętych, choroby stawów stanowią ponad 50 procent przypadków chorób przewlekłych.

Dane statystyczne opublikowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) podają, że od 2000 roku podwoiła się liczba osób powyżej 50 roku życia ze schorzeniami układu mięśniowo - szkieletowego.

Stawy, to najbardziej ruchome połączenia kości. Składają się z jamy stawowej, błony włóknistej i błony maziowej torebki stawowej, chrząstki stawowej i kości wchodzących w skład stawu. Chrząstka  pokrywająca kości pełni rolę amortyzatora – ochronnej poduszeczki zapobiegającej urazom stawu i ocieraniu się kości o siebie. Chrząstka jest bardzo odporna na ogromne przeciążenia stawów w czasie codziennych czynności. O jej sile decyduje budowa – sieć trwałych włókien kolagenowych, które wzajemnie się krzyżują, tworząc mocny szkielet chrząstkowy. W komórkach chrząstki znajdują się znaczne ilości wody, co sprawia, że jest ona elastyczna i wytrzymała. Gdy jednak w chrząstce pojawiają się ubytki, staw przestaje sprawnie funkcjonować. Ból stawów i kości często uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

W tkankach, z których zbudowane są stawy, podobnie jak w całym naszym organizmie znajdują się receptory, których drażnienie powoduje ból. Jeśli przyczyną bólu jest zwyrodnienie stawu czy choroba reumatyczna w tkankach stawowych zachodzą  procesy degradacyjne, wskutek których stawy stają się  sztywne, tracą swą wilgotność i sprężystość. Wtedy nawet zwykły naturalny ruch stawu sprawia ból, ponieważ dochodzi do podrażnienia receptorów bólowych znajdujących się w stawach. Pojawia się uczucie porannej sztywności stawów.

Wiadomo, że bóle stawów nasilają się przy zmianach pogody. Wiąże się to z elastycznością tkanek. Ciśnienie atmosferyczne i wilgotność powietrza wpływają na rozprężliwość tkanek stawowych. Gdy któraś z nich jest zdegenerowana, jej elastyczność maleje. Wzrost wilgotności powietrza powoduje pęcznienie chorej tkanki i nasilenie bólu. Dlatego też, osoby mające chore stawy, dobrze wiedzą, kiedy zanosi się na deszcz.

Choroby stawów zalicza się dziś do  chorobób cywilizacyjnych. Ich powstawanie powoduje między innymi otyłość i brak ruchu. Nadwaga prowadzi do obciążenia stawów i powstaje wówczas duży nacisk na chrząstkę stawową, która zaczyna szybciej się zużywać. Siedzący tryb życia również źle wpływa na stawy, ponieważ więzadła i torebki stawowe tracą swoją naturalną elastyczność.  Błędy jakie popełniamy wobec naszych stawów, prowadzą do powstania zwyrodnień, które sprawiają, że zaczynamy odczuwać bóle stawów.

Podstawowym produktem CaliVita pomocnym przy bólu  stawów i kości jest Pure Yukka, która powoduje oczyszczanie organizmu, a zwłaszcza oczyszczanie stawów .

Stosuje się ją: 3 kapsułki 3 razy dziennie przed posiłkiem popijając dużą ilością wody 2 -3 l dziennie.

Osoby ze sztucznym stawem – nie stosować !!!

Połączenie   Liquid Chlorophyll  z Pure Yukka daje lepsze i szybsze efekty oczyszczające.  Należy  też wspomóc stawy produktami dodatkowymi: Shark Aid ,Strong Bones lub Power Mins , Omega 3 , Triple Pothency Lecithin , Wit. E, Polinesian Noni.

Shark Aid czyli chrząstka rekina, działa przeciwzapalnie i regeneracyjnie, powoduje zmniejszenie bólu, odbudowuje maź stawową, poprawia ruchomość stawów, a co najważniejsze efekt ten uzyskujemy bez skutków ubocznych. Dawki stosowane w leczeniu stanów zapalnych nie wpływają negatywnie na krążenie oboczne w sercu. Stosować należy 3 x 2 tabl. pół godz. przed posiłkiem.

Strong Bones regeneruje i odbudowywuje tkanke kostną. 2 x 2 tabl. miedzy posilkami i na noc

Omega 3 -  Blokuje proces, w którym kwas arachidonowy jest przetwarzany w zapalne prostaglandyny. Kontroluje ból i zapalenie,   działanie przeciwzapalne, zmniejsza procesy destrukcyjne.  1 x 1 po posiłku

Triple Potency Lecithin - usuwa nie tylko złogi z naczyń, ale również te, które odkładają się w stawach, powodując ich sztywność. . Nadaje giętkości, elastyczności i ruchomości stawom. Zmniejsza bóle, szczególnie przy zmianach pogody.  2 x 1 po posiłku

Wit. E  lub Protect 4 Life działanie przeciwzapalne,  odgrywa istotną rolę w blokowaniu tworzenia zapalnych prostaglandyn. 2 x 1 po posiłku

Polinesian Noni - przestraja układ odpornościowy z autoagresywnego na normalny. Pijąc noni uwalniają się endorfiny, które zmniejszają ból. Kseronina, będąca czynnym składnikiem preparatu, działa przeciwzapalnie. 2 x 30 ml. dziennie - rano na czczo, a wieczorem pól. godz przed kolacją.

 


Z praktyki lekarskiej

Sekret zdrowia - lek. med .Krzysztof. K.

"Coraz częściej życie każdego z nas, wyznaczane przez coraz szybsze tempo, niewiele ma wspólnego z zasadami zdrowego stylu życia. Kumulujący się stres, nieodpowiednia żywność, zanieczyszczenie środowiska.doprowadzają w końcu do zachwiania równowagi w organizmie. Jednak wiele osób nie uświadamia sobie tego, dopóki nie dopadnie ich choroba. A szkoda. Przecież sekret zdrowia tkwi w aktywnym stylu życia i prawidłowym odżywianiu.

Prosty przykład z mojej praktyki lekarskiej: mężczyzna lat 44, od 15 lat cierpiący z powodu napadów dny moczanowej. Ból wybudzał go ze snu, towarzyszyło mu ogólne rozbicie, dreszcze i gorączka. Pięć lat temu do podstawowego leczenia dołączyłem suplementy CVI, które w sposób rewelacyjny zmieniły stan jego zdrowia. Mógł wreszcie normalnie funkcjonować, biegać, grać w siatkówkę, spotykać się ze znajomymi przy grillu.


Oto schemat suplementacji i podstawowe zalecenia:


Po pierwsze oczyszczanie organizmu przy pomocy produktu Pure Yucca :


. 1 dzień - 1+0+0, czyli 1x1 tabletka przed posiłkiem, popijając 2 szklankami wody przegotowanej
. 2 dzień - 1+0+1, czyli 1 tabletka przed  śniadaniem + 1 tabletka przed kolacją
. 3 dzień - 1+1+1, czyli 3 x dz. po 1 tabl. przed posiłkami
. 4 dzień - 2+1+1
. 5 dzień - 2+2+1
. 6 dzień - 3 x 2 tabl.
. 7, 8, 9 dzień - 3 x 3 tabl.
. od 10 dnia - 3 x 2 tabl., aż do zakończenia 1 opakowania.

Podczas oczyszczania należy koniecznie wypijać 3 litry przegotowanej wody (może być mineralna niegazowana, ale nie wysokozmineralizowana).

Kolejne produkty to:

Meal Time : 1 tabl. dziennie na początku posiłku (np. podczas obiadu);
Polinesian Noni Juice : 30 ml na czczo (godzinę przed posiłkiem), można rozcieńczyć letnią przegotowaną wodą;
Protect 4Life : 2x1 tabl. po posiłku.

W celu wzmocnienia organizmu, poleciłem mleczko pszczele ( Bee Power ).

Zapobieganie nawrotom dny moczanowej :

 . Higieniczny tryb życia zgodny z grupą krwi (warto przynajmniej unikać pokarmów działających niekorzystnie, spożywając te wysoce wskazane).
. Ograniczenie tłustych pokarmów, zwłaszcza podrobów (wątróbek, cynaderek), węgorza, kawioru, unikać alkoholu (zwłaszcza wina), niektórych leków z grupy penicylin, sulfatiazolu, witamin B1 i B12, Encortonu.
. Okresowe oczyszczanie organizmu preparatem Pure Yucca , systematyczne stosowanie antyoksydantów.
. W okresie jesień-wiosna wzmacnianie organizmu preparatem Bee Power .

Oczyszczanie organizmu zalecam każdemu, kto do tej pory tego nie robił. Zdrowy przewód pokarmowy, prawidłowe funkcje wątroby i nerek to podstawa dobrego przyswajania pokarmów oraz usuwania toksyn z organizmu. To po prostu podstawa dobrego samopoczucia.

Z pozdrowieniami,  lek. med. Krzysztof K.

Źródło: CaliNews