{literal}
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ
{/literal}

Hity CaliVity

        

    Polinesian Noni

      

         Ocean 21 

    

       ParaProtex

     

       AC-Zymes

      

         Nopalin

        

         OxyMax

 

Suplementy Calivita

Zaparcia, hemoroidy, wzdęcia

 

 

ZAPARCIA, HEMOROIDY, WZDĘCIA, JAK POZBYĆ SIĘ ZAPARĆ

 

Zaparcia należą do zaburzeń przewodu pokarmowego. Na zaparcia cierpi co druga kobieta i co czwarty mężczyzna. JAK POZBYĆ SIĘ ZAPARĆ ? Jak pozbyć się zaparć, które są przyczyną raka jelita grubego, wzdęć, dokuczliwych skurczy jelit, wzmożonych i często bolących parć ? Zaparcia powodują nieprzyjemny zapach z ust i nieświeży oddech.

 

Najczęstsze przyczyny powstawania wzdęć i zaparć występują poprzez wydłużony czas pasażu jelit.

 

Nieprawidłowa dieta

Brak czasu na regularne posiłki, jedzenie w zbytnim pośpiechu i częste spożywanie posiłków typu fast food to nasze małe "grzeszki", które są najczęstszą przyczyną zaparć. Za spowolnienie czasu pasażu jelitowego i wynikające z niego wzdęcia i zaparcia przede wszystkim odpowiada spożywanie zbyt dużej ilości tłuszczów pochodzenia zwierzęcego (mięso wieprzowe, jaja, masło) w połączeniu z węglowodanami prostymi (czekolada, ciastka, desery, białe pieczywo). Bardzo często przyczyną zaparć jest zbyt mała ilość błonnika w diecie (menu ubogie w warzywa, owoce, kasze, ciemne pieczywo) oraz zbyt niskie spożycie płynów, przede wszystkim w postaci nie gazowanej wody mineralnej.

 

Mała aktywność fizyczna

Brak ruchu to jeden z wielu winowajców powstawania zaparć. Trudno dziwić się, że uskarżamy się na przypadłości związane z wydłużonym czasem pasażu jelitowego, jeśli większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej czy to w biurze przed komputerem, czy w domu przed telewizorem. Brakuje nam regularnej aktywności fizycznej choćby w postaci krótkich spacerów.

Krew zanieczyszczona toksynami z powodu zaparcia jest stałym źródłem samozatrucia Twojego organizmu. Skutki tego zjawiska są fatalne.

Jeśli w Twoim jelicie grubym zalega kał, pochodzące z niego toksyny przedostają się do krwiobiegu i zatruwaja:

  • Twoją krew -skóra wygląda niezdrowo
  • Twoje serce - stajesz się słabszy
  • Twoje płuca- masz nieświeży oddech
  • Twój system nerwowy - jesteś często rozdrażniony
  • Twój mózg - wolniej myślisz

W efekcie samozatrucia starzejesz się szybciej, masz problemy ze wzrokiem i skórą, a Twoje stawy sztywnieją.

Zaparcia powodują nadwagę co ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia. Istotnym czynnikiem w walce z nadwagą jest regularne spożywanie posiłków - przynajmniej 3 na dobę, jedzenie bez pośpiechu i zachowanie równowagi w sferze psychiki oraz kontrola stresu.

 

Nadużywanie środków przeczyszczających i brak błonnika

Najczęściej staramy się walczyć z dolegliwościami wynikającymi z wydłużonego czasupasażu jelitowego za pomocą dostępnych środków farmakologicznych, które przynoszą natychmiastowy efekt. Musimy jednak pamiętać, że długotrwałe stosowanie środków przeczyszczających, zazwyczaj bez kontroli lekarza, może doprowadzić do konieczności stopniowego zwiększania ich dawki. Przedawkowanie może w skrajnych przypadkach spowodować utratę wrażliwości jelita grubego na stymulację czy prowadzić do dokuczliwych zaparć przewlekłych. Według Amerykańskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego (AGA) nadużywanie środków przeczyszczających zajmuje siódme miejsce wśród najczęstszych przyczyn zaparć. Bardzo bezpieczny jest Nopalin spróbuj ! Błonnik w tym  produkcie bardzo łatwo wchłania wodę i dlatego jest pomocny przy kłopotach z zaparciami, ponieważ zmiękcza stolec, pomaga w przesuwaniu się go (perystaltyce). Pomagając w wypróżnieniu błonnik znacznie obniża ryzyko zachorowań na wiele schorzeń  włącznie z nowotworami jelit. Bakterie przewodu pokarmowego trawią rozpuszczalny błonnik na krótko-łańcuchowe kwasy tłuszczowe , które zużywane są przez komórki śluzotwórcze wyściełające jelita jako źródło energii. Jednocześnie błonnik pomaga zachować pożądaną równowagę flory bakteryjnej jelit, przez wspomaganie regularnego procesu wypróżniania.
 

Podróże i stres

Bardzo często możemy zaobserwować, że zaparcia pojawiają się u nas podczas podróży, wakacji czy wyjazdów służbowych. Jest to związane z zaburzeniem przyzwyczajeń, stresem czy zmianą diety. Jeśli wiemy, że należymy do osób wrażliwych na czynniki zewnętrzne, powinniśmy zadbać o nasze jelita, odpowiednio wcześniej modyfikując naszą dietę i np. na kilka dni przed wyjazdem włączając do niej wspomniany już NOPALIN. i AC-Zymes. Są to przyjazne bakterie probiotyczne, które na śluzówkę jelita działają jak balsam. Zapobiegaja wzdęciom i chronią nasze jelita przed grzybicą. Jeśli wiesz, że ten problem dotyczy także Ciebie, spożywanie ich regularnie, przywróci spokój Twoim jelitom.

Współcześnie każdy z nas narażony jest na działanie stresu. Żyjemy coraz szybciej i w coraz większym napięciu. Wypróbuj Stress B complex. Organizm wielu z nas, osób bardziej wrażliwych, reaguje na nie zaparciami - sięgnij po Nopalin lub - biegunkami - sięgnij po AC-Zymes

 

Trawienie i wypróżnianie

Niezwykle skutecznymi suplementami są enzymy trawienne. Przez to, że jemy nieprawidłowo, nie wszystkie enzymy mogą  się uaktywnić lub mogą występować ich braki. Aby trawienie postępowało prawidłowo, należy dostarczyć organizmowi brakujące enzymy w postaci gotowych preparatów np.  Digestive Enzymes , który jest pomocny przy wszelkich kłopotach trawiennych.

Kwasy  Omega-3 oczyszczają łagodnie śluzówkę jelita,  Triple Potency Lecithin  zmiękcza stolec, a Liquid Chlorophyll , który alkalizuje układ trawienny, ułatwia regularne wypróżnianie się.

Najnowszy płynny produkt ZenThonik wspiera trawienie i pracę jelit dzięki obecności błonnika oraz kwasów owocowych.

 

Zaburzenia hormonalne

Zaparcia mogą być także wynikiem zaburzeń hormonalnych takich jak niedoczynność tarczycy. Jeśli więc od dłuższego czasu masz problem z wydłużonym czasem pasażu jelitowego, jesteś senna i ogólnie osłabiona, koniecznie odwiedź lekarza specjalistę.

 

Inne przyczyny

O wiele bardziej skomplikowanie wygląda sytuacja, gdy mamy postać zaparcia ukrytego, którego objawami mogą byc: ogólna słabość, utrata apetytu, ciągłe zmęczenie, obniżenie aktywności, przygnębienie, pogorszenie pamięci, depresja, bezsenność, pobudliwość, kołatanie serca,  bóle głowy i zawroty głowy oraz objawy dodatkowe, takie jak: burczenie w brzuchu, wzdęcia, bóle brzucha, nalot na języku i nieprzyjemny zapach z ust, uczucie przepełnienia, wypełnienia żołądka, niepełnego wypróżnienia jelita i fałszywe odruchy parcia na stolec.

Wszystkie wspomniane symptomy, prawie w 100% przypadków, świadczą o nagromadzonych w jelicie gnilnych bakteriach i długotrwałym zatrzymaniu się w nim mas kałowych.

 

Choroby przyczyną zaparć

Wyróżniamy jeszcze zaparcia czynnościowe, czyli spowodowane chorobami systemowymi lub zmianami nowotworowymi. Obok nowotworów przyczyna zaprać mogą być różne choroby, takie jak: cukrzyca, mocznica, schorzenia endokrynologiczne takie jak: niedoczynność tarczycy, przyczyny neurologiczne np.: stwardnienie rozsiane, neopatie. Zaparcie może być też wynikiem chorób metabolicznych przebiegających z hipokalemią, hiperkalcemią, porfirią. Przyczyną mogą też być osłabienie mięśni brzusznych przy chorobach płuc, jak i zmiany w budowie narządów układy pokarmowego. Zaparcia powodują również przyjmowanie niektórych leków. W największym stopniu dotyczy to atropiny i leków mających działanie atropinopodobne, różnych środków narkotycznych, niektórych preparatów przeciwskurczowych, jak i środki uspakajające oraz leki psychotropowe.

Istnieją w grupie zaparć czynnościowych tak zwane dysfunkcje odruchu odbytniczo-odbytowego. Występuje ono wtedy, gdyż pomimo parcia na stolec nie dochodzi do jednoczasowego rozluźnienia zwieraczy. Efektem jest wzmożone i bolesne nieskuteczne parcie na stolec.

 

Objawy choroby jelita grubego

Jeśli nasze jelito grube jest chore, pewnymi oznakami mogą być: zgaga, zaparcia, gazy, wzdęcia brzucha, czarny nalot na zębach, szary nalot na języku,lekko żółty nalot na języku lub biały nalot na języku. Oznaką chorego jelita grubego może być również pojawienie się na ciele znamion czy wiszących brodawek".

 

Produkty które można podawać również dzieciom

 

AC Zymes 

 

  • 1 kapsułka na 20 kg. - podawać na czczo lub 1 godz. przed posiłkiem.

 

  • Jeśli dziecko nie może połknąć kapsułki, należy jej zawartość wysypać na łyżeczkę i wymieszać z wodą.

 

Nopalin 

 

  • 1 tabletka na 2o kg - na jedną tabletkę szklanka wody.

 

 ZenThonik

  • 1-3 łyżek dziennie. Zamieszać przed użyciem. Po otwarciu przechowywać w lodówce.